סיגל בר רזתה 80 ק"ג בעקבות ההחלטה לשנות את כל החיים שלה. היא התגרשה, הפכה להיות מאמנת אישית והיום היא אומרת "ההשמנה היא רק סימפטום לבעיות אחרות"

80 ק"ג פחות  – החיים החדשים של סיגל

 
 

בגיל 30 שקלה סיגל בר 140 ק"ג. "הייתי במקום רע בחיים שלי", היא מספרת ל-ynet. "הייתי נשואה אז ולא מהסיבות הנכונות, היה לי ביטחון עצמי כמעט ברצפה, והייתי ממש זומבי. ככל שקטנתי בביטחון העצמי – כך גדלתי במשקל שלי, ובאופן עקרוני, הדבר היחיד שניחם אותי היה האוכל. זה היה מרכז הרגש עבורי".

היא הייתה בעלת משרד פרסום, הרוויחה כסף, אבל משהו היה חסר שם. בגיל 44, כשבנה היה בן 17, המשקל העצום כבר נתן את אותותיו והיא סבלה מסוכרת, יתר לחץ דם "וכל מה שמשקל עודף יכול להציע".

היא מעידה על עצמה שהיא פשוט גרה אז על הספה בסלון, כי התקשתה לקום ולזוז. "בקושי עבדתי כבר, הזוגיות שלי הייתה על הקרשים, ואז יום אחד ראיתי בעיני רוחי את ההלוויה שלי, לפרטי פרטים. הדבר שהכי הפתיע אותי שלא הייתי עצובה בשביל עצמי, אבל הבנתי שאני מתאבדת לאט ובטוח והחלטתי לעצור את הסחף", היא נזכרת.

הצעד הראשון שסיגל, היום בת 60, עשתה היה דווקא להתגרש. "הבנתי שרק משם אני יכולה לטפל במי אני באמת רוצה להיות ומה לעשות עם החיים שלי". שנה אחר כך היא עברה ניתוח לקיצור קיבה ובארבע שנים הבאות הצליחה לרזות 80 ק"ג.

אחר כך הגיע גם השינוי המקצועי. היא הפכה להיות מאמנת אישית, אבל אומרת שלא היא בחרה את השינוי. "אימון הוא תחום שבוחר אותך, הבנתי שאני יכולה לעזור לעולם וזה מה שאני צריכה לעשות", היא מסבירה.

הדבר היחיד שניחם אותי היה האוכל. סיגל בר (צילום: בלה שחר הלל)

הדבר היחיד שניחם אותי היה האוכל. סיגל בר(צילום: בלה שחר הלל)

"ההשמנה היא רק סימפטום"

"המשקל גרם לי להסתתר מהעולם, כדי שלא אצטרך להתמודד עם החיים", היא מסבירה. "הרי כולם מדברים "דיאטית שוטפת", ונכשלים בירידה במשקל. כי ההשמנה היא רק סימפטום לבעיות אחרות.

"אם לא נחבר את מרכז הרגש וננתק את המזון, לא נצליח. קודם צריך לפתור את הבעיות הרגשיות שלך, ורק אז לטפל בעודף המשקל. החיבור ביניהם הוא מאוד ברור", היא אומרת.

היום, כשהיא בזוגיות פרק ב' ועוסקת באימון אישי, היא אומרת שאין קיצורי דרך בחיים. "יש כאב שהביא אותנו למצב הזה, ואם לא נלך ישר אל תוך האש, נפרק אותו לגורמים, לא נגיע לשקט. זה המקור של כל הבעיות. צריך לעבור דרך הכאב גם בדרך חזרה ואז הבעיות שנגרמו בגללו ייפתרו".

אבל היא עשתה גם שינויים מרחיקי לכת ברמת האכילה היומיומית. מתברר שהרבה יותר קשה ללמד את עצמנו מחדש שמותר לנו לאכול כאשר אנחנו כל כך רגילים שאסור לנו לאכול. אז אני פיתחתי את "שיטת ההפך" וגיליתי גם שככל שאני אוכלת מעט יותר, אני מתפקדת פיזית ומנטלית טוב יותר. אז אני לא מתעסקת במה אסור לי, אלא במה מותר".

העצות של סיגל

לא לעשות דיאטה. דיאטה זה מאוד משמין. תאכלו הכל אבל מעט.

להאמין בעצמכם ובתחושות שלכם. לא להקשיב לסביבה, להפוך להיות צפרדע חירשת. כי אנשים לא תמיד תומכים בדרך ובשינויים שבה אנחנו רוצים ללכת.

להחליט לאן אנחנו רוצים להגיע ולדבוק במטרה. צריך אומץ וגם פחד כד להמשיך בדרך, אבל זה מה שמחזיק אותנו עקביים, וזה מה שיעזור לנו להצליח.

להחליט להיות שמחים. זה בידיים שלנו ללא ספק. חיוביות, אופטימיות ושמחה יגרמו לנו להחליט החלטות נכונות יותר ולחיות טוב יותר.

אם ניסית המון המון דיאטה ולא הצלחת שווה לך לנסות אתי.

לקריאת הכתבה ב ynet לחצו כאן

 

לשיחה אישית אתי שעשויה לחסוך לך הרבה זמן, התלבטויות ותסכול – נא להשאיר פרטים כאן
ואני מבטיחה ליצור איתך קשר בהקדם.

ואפשר פשוט להתקשר אליי  054-6678044