ניתוח קיצור קיבה הוא לא ריצת 100 מ', אפילו לא מרתון שמסתיים אחרי 42 ק"מ. הוא ריצה איטית ונינוחה לכל החיים, עם הקשבה תמידית לגוף, לנפש, לנשימה, לקצב, ליכולת האישית.

הוא שינוי מהותי ובתור שכזה הוא תהליך קבוע ומתמשך שדורש ניהול.

אז אם בחרתם, או "נבחרתם" לעבור ניתוח קיצור קיבה אולי תרצו לדעת מראש מה מצפה לכם בדרך?

שמחת חיים – אם אתם מאלה שברחו אל האוכל עם כל כאב, תסכול, כישלון, שעמום או ייאוש מקומי אז אופס, לקחו לכם את מחולל השמחה, את משתיק הקולות והרגשות, את החבר הכי טוב שלכם.

זאת אומרת, שמשהו מאלץ אתכם מרגע זה למצוא מה עוד משמח אתכם בחיים, מכריח אתכם להרגיש, מחייב אתכם לחפש לעצמכם חבר אחר…

מה שאומר שאם לא תשנו את הגישה שלכם לחיים ותצמיחו אופטימיות ויכולת לשמוח אתם בסיכון גבוה לדיכאון עמוק מצד אחד או להתמכרות אחרת, מזיקה לא פחות, מצד שני.

החדשות הטובות? זה כל כך אפשרי.

ציפיות – הפנטזיה היא לחזור למידת המכנסיים של פעם, לעלות במדרגות בקלות, לקבל מחיאת כפיים מרופא המשפחה על הבדיקות החצי שנתיות שלכם, להסתובב על חוף הים בבגד ים… למצוא זוגיות, או להתגרש, או לפתח קריירה. להיות יפים.

ובכן, אם עברתם את גיל 20 והעור שלכם כבר לא גמיש כמו פעם אז אופס, התוצאות שתראו במראה עלולות להיות מאוד קשות לעין שלכם, מתסכלות, לא מחמיאות בכלל. הכי רחוק ממה שחשבתם.

מה שאומר שתצטרכו, סוף סוף, ללמוד לאהוב את עצמכם כפי שאתם. כן, ברור שאפשר ללכת לניתוח תיקון עור אבל זה לא שתהיו שוב בני 16…

החדשות הטובות? שוב, זה כל כך אפשרי.

סביבה – לא כל מי שאהב אתכם שמנים יצליח לאהוב אתכם רזים. מניסיון אישי. כשהייתם שמנים, ריציתם את העולם והייתם נחמדים לכולם הייתם סוג של מגזר מוחלש ולעולם יהיו לנו, לכולנו, בסביבה אנשים שמעדיפים אותנו חלשים.

ועכשיו, פתאום אתם נראים טוב, הבטחון העצמי שלכם עלה, אתם כבר פחות מוכרחים לומר כן לכולם ואופס, איזה מרגיזים הפכתם להיות…

מה שאומר שגם במובן הזה תצטרכו ללמוד את עצמכם מחדש. מה באמת מתאים לכם, מה לא מתאים לכם ובעיקר ללמוד לומר לא למי שלא היה רגיל לזה קודם…

החדשות הטובות? כן, גם זה כל כך כל כך אפשרי.

יש עוד דברים שלא סיפרו לכם על קיצור קיבה, אבל נגמרו לי הקופים 😊