הקורס השני  נקרא, איך לא? "סמסטר א'", והוא כבר מתיחס אל השלב ה"מסוכן", מה שקורה למנותחים עם ותק של שנה, שנה וחצי, אלה שמתחילים כבר לפגוש את העצירה, את הפלאטו, לפעמים מגמת עליה מתחדשת. וגם לאלה שירדו במשקל מאוד יפה ואצלם אין מגמת עליה, אבל מתחילים לפגוש מחדש את הבעיות הישנות ההן שדיברתי עליהן קודם, שהיו שם הרבה לפני שהגעתם למשקל היתר שלכם ושצריך לפרק אותן אחרת הן יהרסו לכם את מה שהשגתם בשנה הראשונה הזו. הצרות שהשומן הסתיר לכם בשנים האחרונות.

בשלב הזה יש גם התמודדויות אחרות. נוספות. התמודדות עם תיאום הציפיות המקורי שלכם מהניתוח, התמודדויות עם השינויים בגוף, עם הציפיות של הסביבה שלכם שמשתנות כשאתם נכנסים לתחום הנורמה מבחינה חיצונית. יש כאן צורך אמיתי בהיכרות מחדש עם מי שאתם. לפעמים יש אפילו תחושת אבדן על מה שהיה, על מי שהיינו.

בסמסטר א' אנחנו לומדים את עצמנו מחדש, שונים, פוגשים את הפחד לעלות בחזרה במשקל, נדרשים, שוב, אבל באופן אחר, להסתכל קדימה אל העתיד, אל השנים הבאות, אל המטרות הבאות שלנו. גם כאן צריך להבין את המניעים שלנו, את הלמה. את הכאבים. את המשקל הרגשי העצום שנתנו למשקל הפיזי על החיים שלנו. ומצד שני, והוא חשוב אפילו יותר, הגיע הזמן, אם לא עשינו את זה קודם, להתחבר לצדדים החזקים שלנו, לרצונות האמיתיים שלנו, ולהתחיל ללכת לשם. בלי פחד.

זהו השלב שבו אנחנו נוגעים בפחד. לומדים לפרק אותו, להבין אותו, להנמיך את האש מתחתיו ולנהל אותו במקום שהוא ינהל אותנו.

מכיוון ששינוי אמיתי מתנהג בצורה ספירלית אז כמובן שיש לנו התמודדויות מאותם תחומי חיים בכל שלב של ההתפתחות שלנו, אבל זווית הראייה שלנו בכל זמן היא שונה.