ניתוח קיצור קיבה הוא ממש לא הסוף!

ניתוח קיצור קיבה הוא לא סוף, הוא התחלה.

הוא התחלה של תהליך שינוי ארוך ומורכב, הן בהיבטים הפיזיים והן באלה הרגשיים.

ההתמודדויות שהוא מזמן לנו בדרך הן רבות, לפעמים מפתיעות, לפעמים משנות לנו את החיים בתחומים שאפילו לא חשבנו עליהם מראש. מערכות יחסים, קריירה, זוגיות, הציפיות שלנו מעצמנו, הציפיות של הסביבה שלנו מאתנו, החלומות הישנים שכבר גנזנו ועולים וצפים מחדש מכיוון שעכשיו אולי כבר אפשר…

בדרך אל הרזון אנחנו עשויים לפגוש קשיים ואכזבות, ניצחונות וכשלונות, כאבי גדילה ופרידות. הרבה פרידות. פרידה מהגוף הישן שלנו, זה שאותו הכרנו כל כך טוב ושימש לנו גם סוג של הגנה היקפית… פרידה מציפיות מופרזות באשר לתוצאות, פרידה מאנשים שיכלו לאהוב אותנו רק כאשר היינו מגזר מוחלש, פרידה מחלק מהפנטזיות שפיתחנו באשר ליום שאחרי ועוד ועוד.

וגם היכרויות חדשות, עם אנשים שמתאימים לנו יותר, עם תפיסות עולם אחרות, עם דרכי התנהגות שכבר מזמן רצינו לעצמנו.

ואולי הכי חשוב, אנחנו עשויים לפגוש את עצמנו אחרים, ללכת קצת לאיבוד ולהצטרך ללמוד אותנו מחדש.

ניתוח קיצור הקיבה שלנו עשוי לשנות לנו את החיים. ממש כך.

זה לא קורה ביום אחד. כמו כל שינוי לטווח הארוך זהו תהליך. הוא ארוך, מעניין, משתנה בעצמו ביחד אתנו ובאופן כללי די מאתגר.

בכל אחד מהשלבים ההתמודדות היא אחרת וגם ההבדלים בין אדם לאדם באים לידי ביטוי בדרכי הניהול האישי של התהליך.

תכנית הליווי האישית שפיתחתי נשענת על כלים אימוניים מגוונים שאליהם נוספו כל שנות הניסיון האישי שלי, בשפה שאינה מדברת על סוגי מזון, על פעילות גופנית או על שעות אכילה ובמקום זה הולכת הלאה, אל העתיד, אל מימוש החלומות הפרטיים, אל הדרכים האמתיות, העמוקות והחשובות לגילוי העצמי שמעבר למשקל שלנו.

ליווי אישי ארוך טווח למקוצרי קיבה הוא כל כך חיוני בעיניי עד שהייתי רוצה לראות את מערכת הבריאות מתגייסת לטובת האנשים האלה, שאני בתוכם, ומקימה מערך תמיכה שכזה, לא רק עד הניתוח או קצת אחריו אלא להרבה שנים קדימה.

מניסיון אישי, הירידה של 80 קילו במשקל הוא השינוי הכי קטן שעברתי בשנים האלה.