פחות 80 קילו, יותר מ- 10 שנים.
השיטה שלי עובדת.

אני שמחה להכיר לכם את השיטה שלי, שיטת דרך הקיצור, השיטה שעובדת נהדר בשבילי כבר 12 שנה, מאז שקוצרתי בעצמי… זו שעובדת נהדר בשביל עוד הרבה אנשים שהכרתי בדרך שעברתי במשך השנים האלה.

השיטה שהביאה לי את ההצלחה האישית העצומה של הירידה במשקל ושבעצם נוגעת גם, אולי בעיקר, לחלקים האחרים של החיים, כי אי אפשר באמת להפריד בין הרצון שלנו להיות רזים לבין הרצון שלנו להיות בריאים, ויפים, ומצליחים, ועשירים, ונאהבים. מאושרים.

למעשה, כל התורה כולה על רגל אחת אומרת שהמשקל הוא לא(!) זה שיביא לנו את האושר למרות שלפעמים נדמה לנו שכן, אבל האושר בהחלט יכול להביא אותנו אל המשקל שמתאים לנו.

שיטת דרך הקיצור יכולה לקחת גם אתכם אל המקום שבו אני נמצאת היום, שאין בו יותר שום מלחמות עם אוכל, שאין בו דיאטה, שאין בו איסורים, שיש בו שקט ותחושת ביטחון נהדרת, שיש בו שגרה שלווה של גוף יעיל, בריא, מתפקד, ונפש שכבר כל כך רגילה למצב הזה, כמעט כאילו שזה תמיד היה ככה. שיש בו שמחה פשוטה, כמו שמגיע לי באמת. כמו שמגיע לכל אחד.

שהכל בו מאוד פשוט. וזה צריך להיות פשוט – או שזה פשוט לא יהיה…

ועל הרקע הזה אני אומרת שהירידה שלי במשקל היא השינוי הכי קטן שעשיתי בדרך. הכי קטן. כן, ירידה של 80 קילו ששינתה את חיי מהקצה אל הקצה, ובכל זאת – היא השינוי הכי קטן שעשיתי.

זאת אומרת שאם לא הייתי משנה שום דבר נוסף בחיים שלי חוץ מהאכילה לא הייתי משתנה עד כדי כך שהיום אני יכולה להיות רגועה גם לגבי המשקל שלי.

בגדול, אני מדברת על שינוי תפיסת עולם שלמה שמשפיעה על הרבה מאוד תחומים בחיים. שינוי עמוק, כבר אמרתי.

אבל לפני 12 שנה המצב שלי היה אחר לגמרי.

לפני 12 שנה, בנקודה שבה מתחיל הסיפור שלי, הייתי בת 44, נשואה כבר 20 שנה בנישואים מאוד, אבל מאוד לא מאושרים שגם פחדתי לזוז מהם במצבי, שקלתי 140 קילו וכל דיאטה שניסיתי נגמרה, כמו שנגמרת דיאטה, אחרי תקופה מסוימת, שבועות, חודשים, אפילו שנים, בכישלון חרוץ ובעלייה של הכל בחזרה, או יותר.

היה לי לחץ דם גבוה ברמות מסוכנות, כולסטרול בשמיים, סוכרת ברמה שכל יום הייתי צריכה לדקור לעצמי את האצבע כדי לבדוק רמות סוכר, טריגליצרידים מכאן עד שם, דום נשימה בשינה ותרופות. המון תרופות.

לאחר ניתוח קיצור הקיבה שלי, בהחלטה קצת משוגעת שהתגלתה בדיעבד כהחלטה הכי מוצלחת שעשיתי בחיים שלי… סירבתי לחזור אל הריטואל של הדיאטה. פשוט סירבתי.

והתחלתי לעשות אחרת, לחשוב אחרת, להתווכח עם עצמי ולנצח את האמונות והדפוסים הישנים לטובת דרך חדשה.

ובגלל זה אני כאן. כי אני כבר יודעת שהשיטה שפיתחתי מתוך הדרך הפרטית שלי – אני חייבת אותה לעולם. אין לי זכות להשאיר אותה רק לעצמי. זוהי זכות גדולה עבורי להעביר אותה הלאה, לכל מי שהגיע למצב שלי ויוצא לדרך באמצעות קיצור קיבה.

 

ואגב, השיטה הזו מתאימה בהחלט גם לאנשים שלא קוצרו.

 • אנחנו הולכים ללמוד שפה חדשה, השפה של דרך הקיצור, זו שאני לימדתי את עצמי לדבר אותה אל עצמי, ולמרות כל החששות שלי, ולמרות כל הספקנות, וחוסר האמון והרמת הגבות הביקורתית של הסביבה היא הוכחה. ביג טיים. ואי אפשר להתווכח עם העובדות. והעובדות הן 80 קילו ירידה, 11 שנה אחרי, בלי דיאטה, בריאות שהיא מתנה מחודשת שאני מברכת עליה יום יום, ומלא שמחה בדרך.
 • אנחנו הולכים לעבור מטקטיקה לוחמנית ומתגוננת לאסטרטגיה של שלום. שלום אמיתי, בר קיימא. שלום עם הגוף שלנו, שלום עם הרצונות שלנו, שלום עם הנפש שלנו, שלום עם האוכל שלנו, שלום עם קיצור הקיבה שלנו, שלום עם עצמנו.
 • אנחנו הולכים לשאול את עצמנו שאלות ולענות עליהן באמת. אני אעזור לכם לכוון את השאלות האלה ואני גם אתן לכם תרגילים עצמיים ושיעורי בית. תאמינו לי שאני לא אקל עליכם. מי שמכיר אותי כמאמנת יודע שאני לא מוותרת, שאני לא שומעת אי אפשר ושבסופו של דבר על זה המתאמנים שלי מודים לי בכל דור ודור…
 • אנחנו הולכים לבדוק איפה הרווחים שלנו מלהיות שמנים חריגים, ויש כאלה, תאמינו לי, אתם תגלו אותם אצל עצמכם אם תעבדו אתי. אנחנו הולכים להסתכל לעצמנו בלבן של העיניים של תפיסות העולם שלנו, של האמונות שלנו, של כל הידע הישן שאנחנו יושבים עליו שנים למרות שאנחנו כבר מזמן יודעים שהוא לא עובד בשבילנו. ואנחנו עדיין עושים את זה פשוט מכיוון שעדיין לא נכנס לנו שום ידע חדש שיחליף אותו. זה מה שאנחנו הולכים לעשות. להחליף ידע ישן בידע חדש. אחר.
 • אנחנו הולכים ללמוד, למעשה לעשות מודלינג על התנהגות של תינוקות שרק נולדו, כי אתם יודעים שתינוקות נולדים עם ידע בסיסי טבעי כמה הם רוצים לאכול, מתי הם רוצים לאכול ואיך הם רוצים לאכול. גם אנחנו נולדנו עם הידע הזה.  והמבוגרים בסביבה שלנו, מתוך חוסר הבנה, קלקלו לנו את המנגנון הטבעי. וגם אנחנו, כמבוגרים, מקלקלים לתינוקות שלנו את המנגנון הטבעי הזה כי נדמה לנו שאנחנו יודעים יותר טוב מהם מה טוב להם. או שאנחנו טועים לחשוב שהאחות בטיפת חלב יודעת יותר טוב מאשר האינטואיציות ההוריות שלנו…  אבל גם התינוקות שלנו, בדיוק כמונו כשנולדנו, ללא ספק נולדים עם כל מה שדרוש להם ברמת הידע. הטבע חכם. אז במקום ללמד אותם את הקלקול שלנו אולי הגיע הזמן דווקא ללמוד מהם?
 • אנחנו הולכים גם ללמוד, שוב לעשות מודלינג, על התנהלות של אנשים רזים. אלה שאנחנו קוראים להם רזים טבעיים, כמה שאנחנו אוהבים לשנוא אותם… ואנחנו הולכים להסתכל איך, כמה, למה ומתי הם אוכלים, האנשים הרשעים האלה… וללמוד מהם.
 • אנחנו הולכים לפרק אחורה את כל מה שהביא אותנו לאן שהגענו, כולל הנורמות החברתיות שאנחנו חיים בתוכן. כמו למשל, מודלים של יופי שהם סוג של קונצנזוס בלתי אפשרי. כמו למשל, להגיע להבנה, אולי בפעם הראשונה בחיים, מהו הסט פוינט הטבעי של הגוף שלנו. כל אחד ושלו. כמו למשל, איך עובד עלינו הלחץ החברתי שגורם לנו להילחם בסט פוינט הטבעי שלנו. כמו האמונה ששפע זה הרבה… ובכן, זה לא.
 • אנחנו הולכים ללמוד מה זה שפע אמיתי, מהי תודעת שפע ואיך נביא את עצמנו לחיות מתוך תודעת שפע. כי החיים בתוך תחושת "אסור לי" והרצון לעוד ועוד ועוד, בכל התחומים, אגב, לא רק בצלחת, זו כל כך תודעת מחסור.
 • אנחנו הולכים ללמוד שמזון לנשמה משביע את הגוף. כבר הרבה שנים שהנושא הזה של הקשרים בין גוף ונפש עושה כותרות, בהקשרים שונים. אבל האם שמתם לב שאנשים שהם מאוד רוחניים זקוקים למעט מאוד חומר, כלומר מזון, לענייננו, כדי לספק את הגוף שלהם ולשמר אותו בריא ומתפקד ביעילות? גם כסף זה לא דבר שהם זקוקים לו, אבל זה כבר מאגדה אחרת. וכן, אנחנו בהחלט ניגע בקשר המדהים שבין כסף לאוכל שמתקיים אצל כולנו. בשלב מסוים אנחנו אפילו נבדוק את דרכי ההתייחסות שלנו לאוכל דרך דרכי ההתייחסות שלנו לכסף. יש שם חיבורים שיפתיעו אתכם.
 • ואנחנו הולכים ללמוד את הדבר הכי קשה בעולם לאנשים שמנים שחיים דיאטות רוב חייהם. ללמוד שהכל מותר לנו, שאין דבר כזה אוכל משמין ושהגיע הזמן לשחרר את האוכל מהאחריות למשקל שלנו. כי להגיד שאוכל משמין זה כמו להגיד שנשק הורג. נשק לא הורג. אנשים הורגים. ואוכל? משמין?
 • דבר נוסף שאני הולכת ללמד אתכם הוא… איך לחרב קיצור קיבה. למה? כדי שתדעו לזהות את זה ברגע שזה מתחיל. מה שחשוב לי זה שתדעו לזהות אם אתם מתנהגים, או חושבים, או מספרים לעצמכם סיפור בצורה כלשהי שעלולה להביא עליכם את הכישלון הבא, למקרה שאתם אפילו לא יודעים שאתם מתנהגים ככה ושזה מה שצפוי למי שמתנהל בצורה הזו. זו הסיבה.

מה שיפה הוא שעל הדרך לומדים להתאהב… בדרך עצמה, בעצמנו, בחיים.

וכאשר אנחנו חיים בדיוק כפי שהתכוונו לחיות, בדיוק כפי שרצינו, החיים כל כך יפים.

המטרה, בסופו של דבר, היא שהחומרים שתפגשו כאן והכלים שתרכשו לעצמכם באמצעות השיטה יהיו זמינים ונגישים עבורכם לכל החיים, כי קיצור קיבה הוא לכל החיים. ככה אני רואה את זה. ואם נצליח, כולנו, כולל אותי, לחיות עם קיצור הקיבה שלנו בשלום, בשמחה, באהבה ובקשב מלא לעצמנו הוא יצליח. לתמיד.

 

שיטת דרך הקיצור אין בה קיצורי דרך. מצחיק, נכון?

כי בבואנו לייצר שינוי אמתי – אין קיצורי דרך! סורי.