הקורס הראשון הוא "המכינה", כמו באוניברסיטה, והוא קריטי בעיקר למי שניתוח קיצור הקיבה שלו חדש פחות או יותר, או שעדיין בכלל לא נותח ומבקש להתכונן לניתוח מראש. וגם לאנשים שנותחו לפני שנים, הספיקו כבר לעלות במשקל בחזרה ורוצים להתחיל מחדש, עם או בלי ניתוח נוסף.

המכינה, כשמה כן היא, תפקידה להגיש לכם על מגש של כסף את כל הידע המצטבר על הסיבות, המניעים, ההתמודדויות הראשונות, אלה שבשלבים הראשִונים, מיד אחרי הניתוח ובחודשים הבאים.

תפקידה להתחיל לחולל שינוי בתפיסה שלכם את האוכל ואת התפקידים שהוא תופס אצלכם בחיים והתפקיד הנוסף שלה הוא ללמד אתכם להסתכל קדימה, אל העתיד, אל הזמנים שיבואו, הרבה אחרי הניתוח, מתוך אותה ההבנה שהקיצור שעברתם הוא מתנה שקיבלתם לכל החיים ואם לא תתמסרו לה היא תבגוד בכם. כמו בזוגיות…

המכינה מלמדת אתכם להוריד את האחריות מהאוכל ולקחת את האחריות לגוף שלכם על עצמכם. היא מלמדת אתכם לשמוח בחלקכם כשאתם אוכלים מעט. אבל ממש מעט. כלומר, מלמדת אתכם לקחת אחריות גם על הנפש שלכם. כל זה יביא אתכם במצב הרבה יותר טוב לשלב ה"מסוכן" שמגיע בערך שנה, שנה וחצי אחרי הניתוח. בקיצור, המכינה מלמדת איך מתחילים נכון.